وبلاگ

باورهای نادرست در مورد شیر

milk1

اطلاعات نادرست بسیاری در مورد شیر و اینکه کدام فراورده از آن برای کودکان مفید است در بین مردم وجود دارد،مردم نظرات و عقیده های درستی در مورد شیر دارند،اما این نظرات را نباید با حقایقی که در مورد شیر وجود دارد ادغام کرد.جدا از اینکه در خانه شیر استفاده می کنید یا نه ، این نکته که اطلاعات درستی درباره شیر داشته باشید اهمیت بسیاری دارد، در ذیل به چند باور غلط در مورد شیر اشاره می کنیم

 

فقط شیر با چربی بالا کاملا سالم است

تحقیقات جدید نشان می دهد که لبنیات با چربی بالا ممکن است دارای مزایای زیادی برای سلامتی باشند،اما نکته اینجاست که بسیاری از مردم معتقدند که شیر با چربی بالا تنها ماده مغذی و مفید است و شیر بدون چربی دارای ارزش غذایی پایین یا به نوعی ناسالم است. تمام محصولات لبنی تقریبا به یک اندازه مواد مغذی ضروری مانند کلسیم، ویتامین D، پروتئین و پتاسیم را در خود دارند و فقط تنها میزان چربی آن ها متفاوت است. هم چنین این باور غلط وجود دارد که برای حذف چربی از شیر و یا کم چرب کردن آن از مواد شیمیایی استفاده می شود.چربی را در این حین که شیر در دستگاه های کارخانه با سرعت بالا می چرخد استخراج می کنند و در مراحل بعدی در صورت لزوم به مقادیر مختلف دوباره به شیر اضافه می کنند.

انسان نمی تواند شیر گاو را هضم کند.

این درست است که برخی از افراد در هضم لاکتوز(شکر طبیعی شیر)  مشکل دارند، اما این افراد درصد بسیار کمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. بسیاری از افراد در هضم انوع مختلف لبنیات مانند شیر مشکل خاصی ندارند.

بچه ها نیاز به شیر زیادی دارند.

برای دریافت کلسیم و مواد مغذی مورد نیاز، کودکان نوپا تنها به دو فنجان مواد لبنی در روز نیاز دارند، کودکان و نوجوانان ۴-۸ ساله باید ۲.۵ فنجان و بچه های بزرگتر باید سه فنجان در روز مصرف کنند . اما به یاد داشته باشید که منظور از یک فنجان می تواند یک فنجان شیر، یک کاسه ماست یا پنیر باشد. بنابراین بچه ها نیازی به نوشیدن شیر در تمام طول روز ندارند، در واقع، مصرف بیش از حد شیر می تواند در میان بچه های نوپا مشکل ایجاد کند و اشتهای آنها را از بین ببرد که این مسئله می تواند به کمبود آهن در آنها منجر می شود.

میزان شکر استفاده شده در شیر کاکائو با نوشیدنی های دیگر مانند نوشابه و آبمیوه برابر است

همه ی فراورده های تهیه شده از شیر گاو حاوی لاکتوز (شکر طبیعی شیر) هستند. حدود نیمی از میزان شکر موجود در شیر کاکائو کاملا طبیعی است، بنابراین دقیق نیست که  بگوییم شیر کاکائو همان مقدار شکر استفاده شده  در نوشابه را دارا است. شیر طعم دار حدود ۲-۳ قاشق چای خوری شکر اضافه تر نسبت شیر های معمولی دارند،در مقایسه با نوشابه ها که حدود ۱۰ قاشق چای خوری شکر در خود دارند. بنابراین شکر اضافی و مضر در شیر ساده و سفید وجود ندارد.

 

 

 

ترجمه : نشر زنبور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>