وبلاگ

نکات مهم در جهت مراقبت و پرورش کودکان

Father and son building with blocks

مدت زمان بیشتری را برای بودن در کنار فرزندانتان اختصاص دهید

شما باید به طور مرتب با فرزندان خود وقت صرف کرده و به سرگرمی ها و مشکلات آنها اهمیت دهید ، و مهمتر از همه، به آنچه آنها می گویند گوش کنید. نه تنها شما در این پروسه چیز های زیادی در مورد شخصیت منحصر به فرد پسر یا دخترتان یاد خواهید گرفت، بلکه اقدامات شما مثالی از نحوه اهمیت دادن و توجه به دیگران را به فرزندانتان آموزش خواهد داد.

همیشه به فرزند خود بگویید که او تا چه اندازه برای شما با ارزش است

با توجه به تحقیق انجام شده توسط روانشناسان، بسیاری از کودکان نمی دانند که آنها مهم ترین فرد در زندگی والدین خود هستند. آنها نیاز دارند اینگونه جملات را از شما والدین بشنوند. فراموش نکنید که این جملات احساس امنیت، دوست داشتن و ارزشمند بودن را در کودک شما بوجود می آورد.

به فرزندان خود نشان دهید که چگونه می توانند مشکلات خود را حل کرده و از حل آنها فرار نکنند

به عنوان مثال، اگر فرزند شما به طور ناگهانی تصمیم می گیرد که آموزش فوتبال را ترک کند، از او بخواهید توضیح دهد که چرا چنین تصمیمی گرفته است، اگر هنوز هم قصد تسلیم شدن دارد ، به او کمک کنید تا چیز جدیدی را پیدا کرده تا بتواند احساساتش را جلب کند.

از فرزندان خود بخواهید تا هر روز به شما کمک کنند و نشان دهید که از کمک آن ها سپاسگزار هستید

 تحقیقات نشان می دهد افرادی که از دیگران قدردانی می کنند، تمایل بیشتری به ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف دارند، سخاوتمندانه تر هستند و دوست دارند در زمینه های مختلف به دیگران کمک کنند. بنابراین ارزش فعالیت های روزانه ای که فرزندتان می تواند در آن ها به شما کمک کند و شما هم در هر مرحله از روز بخاطر کمک های فرزندتان از او تشکر می کنید می تواند بسیار بالا باشد. روانشناسان توصیه می کنند ، والدین می توانند برای نمایش واقعی عشق و علاقه خود به فرزندان و هم چنین تلاش هایی که آن ها برای کمک در خانه انجام می دهند، به آن ها پاداش دهند.

به فرزندان خود نشان دهید که جهان بسیار بزرگتر، پیچیده تر و جالب تر از آن است که تصور می کنند

طبق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان، تقریبا تمام کودکان تنها به دنیای کوچک خانواده و دوستانشان علاقه مند هستند. این نکته که کودکان یاد بگیرند علاقه مند به مردم و حوادث خارج از دایره محدودشان باشند بسیار حائز اهمیت است ،. شما می توانید به آنها کمک کنید که یاد بگیرند یک شنونده خوب باشند تا بتوانند خود را جای دیگران قرار دهند و احساس همدلی کنند.

 

ترجمه : نشر زنبور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>