وبلاگ

۱۰ نکته مهم برای دانش آموزان موفق

4ss

سازماندهی کردن برنامه ها

ایجاد یک برنامه منظم برای فعالیت هایی که قرار است انجام شود و تعیین زمان مشخص برای انجام آن ها کمک بسیاری به شما در جهت انجام هر چه بهتر کارها خواهد کرد.

 

انجام ندادن چندین کار  به طور همزمان

تحقیقات اخیر نشانگر آن است که انجام چندین کار به صورت همزمان و با کیفیت عالی تقریبا غیر ممکن بوده و نتیجه ی مطلوبی در پی نخواهد داشت ، تمرکز بر روی موضوعی خاص و انجام آن به نحو احسنت کمک بسیاری به موفقیت شما می کند.

 

خواب کافی و به اندازه

خوابیدن ۸ ساعت در شبانه روز را نباید فراموش کرد ، استراحت خوب در طول شب به تمرکز بهتر و تقویت حافظه شما در طول روز کمک خواهد کرد.

 

تقسیم کردن فعالیت ها

اگر ساعات بسیاری خود را مجبور به انجام تکالیف و درس خواندن کنید پس از مدتی از درس زده خواهید شد.بهتر است کارهای خود تقسیم کرده در فواصل زمانی مشخص انجام دهید اینکار باعث جلوگیری از خستگی بیش از حد و جذاب شدن درس خواندن برای شما خواهد شد.

 

یک برنامه دقیق را برای خود تنظیم کنید.

چه زمانی را برای انجام کارهای خود مناسب می دانید؟ بلافاصله پس از مدرسه یا پس از صرف شام؟ کارهای خود را در بازه های زمانی ۹۰ دقیقه ای انجام می دهید یا ۳۰ دقیقه ای؟ برنامه ای مشخص را برای خود تعیین کرده و انجام دهید.

 

یادداشت برداری را فراموش نکید

نکته برداری نه تنها به حفظ تمرکز شما در کلاس درس کمک می کند بلکه در زمان امتحان شما به راحتی مبحثی را که نیاز بیشتر به مطالعه دارد را پیدا می کنید.

 

مطالعه

آیا شما روش های صحیح مطالعه را می دانید؟ شما میتوانید در طول هفته و در فواصل زمانی مشخص به مرور درس ها و تکالیف خود بپردازید به طور مثال با مرور فلش کارت ها یا تست زدن مبحث درسی مربوطه.

 

فضایی را که در آن مطالعه می کنید را مدیریت کنید

محلی را برای درس خواندن انتخاب کنید که به راحتی و با تمرکز کامل بتوانید در آن مطالعه کنید ، از تلویزیون و مکان هایی که باعث حواس پرتی شما می شوند دوری کنید حتی اگر کتابخانه یا اتاقتان باشد ، محلی را پیدا کنید که مناسب برای مطالعه و درس خواندن باشد.

 

گروهی از افراد که مانند شما مطالعه می کنند را پیدا کنید

اگر با گروهی از دوستان که همانند شما در حال تحصیل و درس خواندن هستن معاشرت کنید در حل مسائل درسی و موفقیت در امتحانات مشکلی نخواهید داشت . افراد گروه می توانند برای یادگیری بهتر از همدیگر آزمون بگیرند و حتی به یکدیگر آموزش دهند.

 

سوال پرسیدن

شما برای یادگیری در مدرسه هستید پس نباید از سوال پرسیدن از معلم و دوستان هراس داشته باشید ، سوال پرسیدن روشی مطمئن برای اطمینان حاصل کردن از این که واقعا مطالب را درک کرده اید یا نه خواهد بود.

 

ترجمه : نشر زنبور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>