وبلاگ

چه زمانی فرزندمان به معلم خصوصی احتیاج پیدا خواهد کرد؟

tutor

هنگامی که کودکان به دلیل زیاد شدن حجم درس ها در مدرسه و سردرگمی در برنامه ریزی و مطالعه به والدین خود مراجعه می کنند  و پدر و مادر به دلیل مشغله کاری وقت کمی را برای کمک به کودک در درس ها اختصاص می دهند ، آموزش و تدریس به صورت خصوصی می تواند بسیاری از مشکلات کودک را بهبود ببخشد ، اگر چه بسیاری از کودکان به کمک معلم مدرسه و والدین خودشان نتایج خوبی را کسب می کنند ولی برخی از طریق تدریس خصوصی می توانند پیشرفت داشته باشند ، در ذیل عواملی که باعث نیاز کودک به تدریس خصوصی می شود را بیان می کنیم

 

 

کسب نکردن نمرات خوب

اگر شما والدین بر این باور باشید که فرزند شما می تواند نمرات بهتری را در امتحانات بعدی خود کسب کند و یا متوجه افت شدید فرزند خود در درس هایش شده اید می توانید نگرانی خود را با معلم مدرسه او در میان بگذارید ،معلم می تواند به سادگی نقاط ضعف و قوت فرزندتان را برای شما مشخص کند ، به طور مثال اگر فرزند شما در مباحث ریاضی ضعیف است با راهکار هایی که معلم او ارائه می دهد می توانید به راحتی در منزل تمریناتی را برای کسب نمره خوب در امتحانت بعدی با فرزندتان انجام دهید.

 

عدم زمان بندی مناسب

هنگامی که کودک زمان بندی مناسبی در انجام دادن تکالیف ازخود نشان نمی دهد، نمی تواند در درس های خود پیشرفتی داشته باشد . اگرچه تاخیر نسبی می تواند قابل قبول باشد اما تاخیر و تعویق مکرر می تواند دلیل دیگری داشته باشد مخصوصا اگر کودکان تذکر های والدین را برای انجام تکالیف را نادیده بگیرند. اگر شما متوجه چنین رفتاری در کودکان شدید و مشکلات یادگیری کودک را شناسایی کرده اید می توانید آن ها را با شخصی که به صورت خصوصی تدریس می کند در میان بگذارید تا او بتواند در حل این مشکلات به کودک شما کمک کند.

 

گیج شدن و سر درگمی مکرر در درس ها

بعضی اوقات کودک به این دلیل که تکالیف منزل را به درستی انجام نمی دهد ،در درس ها بسیار ضعیف می شود.اگر سردرگمی کودک در مفاهیم درس ها بارها و بارها تکرار شود نمی تواند مقطع تحصیلی خود را به درستی به پایان برساند . تشخیص و رفع این مسئله که کودکان به دلیل شفاف نبودن مطالب درسی از انجام دادن تکالیف سر باز می زنند، برای والدین کمی سخت خواهد بود .اما کمک گرفتن از یک معلم خصوصی می تواند در انجام جز به جز تکالیف توسط کودک و رفع اشکال های او مفید واقع شود.

 

عدم اعتماد به نفس

اینکه برای درک کردن مفاهیم یک موضوع جدید مدت زمانی را به کودک اختصاص داده دهیم امر طبیعی است اما اگر به کودک گفته شود که او به اندازه کافی باهوش نیست که در مدرسه موفق شود به هیچ وجه امری صحیح و سازنده نخواهد بود . در این صورت بجای درخواست کمک ، کودک از درس فراری شده و این تفکر در او بوجود می آید که قادر به ادامه دادن مدرسه نیست . اگر شما متوجه چنین موضوعی شدید و اگر فرزندتان تمایل به خروج از این تفکرات و مشکلات را داشته باشد می توانید از نکات و مشاوره های یک معلم خصوصی بهره مند شوید تا کودک دوباره بتواند عدم اعتماد به نفس خود را بازیابی کند.

 

کاهش نظارت والدین بر عملکرد کودکان

هنگامی که والدین درگیر مشغله های کار و تعهدات اضافی در بیرون از منزل می شوند ، فرصت کمی را برای همراهی و کمک به فرزندان خود در انجام تکالیف پیدا می کنند  به خصوص اگر سن و حجم تکالیف کودکان افزایش یابد یا موضوعاتی که کودک آموخته برای والدین گنگ و مبهم باشد . در هر شرایطی والدین به طور کامل این امکان را ندارند تا بر فرزندانشان نظارت جدی داشته باشند اما یک معلم خصوصی کاملا می تواند این شرایط را فراهم آورد ، اگر شما از آن دست والدینی هستید که وقت و انرژی کافی برای فرزندان خود ندارید استفاده از یک معلم خصوصی بهترین راه حل برای پیشرفت فرزند شماست

 

رفع نقاط ضعف در یادگیری

 جلساتی که معلم خصوصی با کودک شما برگزار می کند در رفع برخی از نقاط ضعف یادگیری او موثر خواهد بود.کودکانی که در یادگیری کمی با مشکل مواجه هستند باید تلاش بیشتری نسبت به هم کلاسی های خود داشته باشند خوشبختانه معلمان تجربه کافی در رفع این کاستی های کودک را دارند و می توانند به سادگی توجه کودک را به سمت درس و جزییات آن جلب کنند و مطالب را خیلی ساده تر به او آموزش دهند.

 

ترجمه : نشر زنبور

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>