وبلاگ

چگونه به فرزندم آموزش دهم که تنها بخوابد

12

اضطراب، ناامنی ، حواس پرتی ، اینها باعث خواهد شد تا فرزند شما از تخت خود بیرون آمده و نزد شما آید ، خوشبختانه شما می توانید با انجام دادن راه حل های زیرفرزند خود را تشویق کنید تا تنها بخوابد

 

مواردی که باعث حواس پرتی و نخوابیدن او می شود را کنترل کنید

تلویزیون ، کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی را از اتاق فرزندتون خارج کنید تا محیطی مناسب برای خواب او ایجاد شود.فکر کردن به تماشای تلویزیون یا بازی های کامپیوتری یا حتی نور تلویزیون و کامپیوتر باعث می شود که خوابیدن برای کودک شما سخت شود.

 

قبل از خواب ، کارهای مشخصی را از کودکان بخواهید تا انجام دهند

حمام کردن ، پوشیدن لباس خواب ، مسواک زدن و خواندن قصه هایی مناسب شب کمک بسیاری به کودک می کند.انجام دادن این کارهای مشخص به صورت روزانه باعث کاهش استرس و اضطراب کودک قبل از خواب می شود.

 

حضور خود را کمرنگ کنید

قبل از اینکه کودک شما به خواب رود ، اتاقش را ترک کنید تا  زمان خوابش بر مبنای حضور شما تنظیم نشود . اگر در اتاقش می مانید در کنارش دراز نکشید و هر شب با فاصله بیشتری از تخت کودکتون بیاستید تا وابستگی او به شما برای خوابیدن کمتر و کمتر شود.

 

حس امنیت برای فرزندتان ایجاد کنید

حضور  نداشتن شما در اتاق یا این طرز فکر که هیولایی زیر تخت او وجود دارد باعث خواهد شد که کودک شما در طول شب بیدار باشد ، شما میتوانید با قرار دادن اشیایی مانند تنگ ماهی یا اسباب بازی در کنار کودک خود در هنگام خواب این حس را به او منتقل کنید که تنها نیست.

 

سخت گیر نباشید

بسیاری از والدین ترجیح میدهند پس از خوابیدن کودک در تختش پس از مدتی به اتاق او سر بزنند ، بهتر است مدت زمان مناسبی بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه را منتظر بمانید و سپس این کار را انجام دهید ، اگر در زمانی کوتاه تر از ۵ دقیقه به او سر بزنید  قطعا کودک شما بیدار خواهد شد و هم چنین اگر مدت بسیار زیادی را منتظر بمانید ممکن است باعث آشفته و مضطرب شدن کودک شما شود .

 

قوی باشید

اگر فرزند شما در نیمه های شب به اتاق خواب شما مراجعه کرد حتما او را تا تختش همراهی کنید . این نکته بسیار اهمیت دارد که هر بار  این اتفاق می افتد شما با کودک خود تا تختش همراه شوید ، اگر شما از این کار ممانعت کنید کودک شما یاد خواهد گرفت که این کار را مداوم تکرار کند و هر شب نزد شما آید.

 

پاداش رفتارهای خوب فرزندتان

بعد از یک خواب خوب شبانه به کودک خود اجازه دهید تا صبحانه یا لباس مورد علاقه خودش را انتخاب کند. این کار به تقویت روحیه و رفتار خوب کودک شما کمک خواهد کرد.

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>